Feci kaza! 1 ölü, 4 yaralı! Feci kaza! 1 ölü, 4 yaralı!

S.E isimli şahıs ; ikametine gelen tanımadığı bir erkek şahsın, oğlunun adının terör örgütüne karıştığı ve kendisini bu olaydan kurtarma karşılığında 6 Adet Burma Bilezik, Kalın Bilezik, 10 Adet Cumhuriyet Altını, 1 Adet Beşi Bir Yerde,1 Adet Altın Zincir, 1 Çift Altın Küpe, 1 Takım İnci Seti ve 35 bin TL nakit para ve sonraki gün de farklı hesaplardan 385 bin veren şahıs Cumhuriyet Savcılığına giderek davacı oldu. 
Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği, bölgede yapılan geniş çaplı kamera ve KGYS çalışmaları sonucunda olaya karışan şahısların; H.B., H.D. ve İ.E.  isimli şahıslar olduğu tespit etti. Şahısların Ankara ilinde bulunan 3 ikamet adresine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon neticesinde olaya karışan her 3 şahısta yakalanarak gözaltına alındı.
Yapılan aramalarında şüpheli şahıslara ait dijital materyallere el konuldu. Devrek ilçe emniyet müdürlüğünde sorguları tamamlanan üç kişi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme H.D, H.B isimli şahıslar Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakırken, İ.E isimli şahıs ise tutukladı.  Ayrıca bu şahısları yönlendiren Gürcistan’da yaşayan Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı M.R.E isimli şahıs İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce tespit edildi.