Kenan Zeren’den Gmis’e Ziyaret Kenan Zeren’den Gmis’e Ziyaret

Bu anlamlı etkinlik, çocukların vatan ve millet sevgisini güçlendirerek, şehitlere ve Mehmetçiklere duyulan minnet ve sevgiyi dile getirmeyi amaçlandı.
Etkinlik kapsamında, öğrenciler ve öğretmenleri, Diyarbakır 8. Ana Jet Üst Komutanlığı ile canlı bir görüşme gerçekleştirdi. Okul Müdürü Mustafa Girgin'in de katılımıyla gerçekleşen bu görüşme, öğrencilerin Mehmetçiklerle doğrudan iletişim kurmasını sağladı. Bu etkileşim ile öğrencilerin yüreklerinde bir sevgi köprüsü oluşturulmasına vesile oldu.
Diyarbakır 8. Ana Jet Komutanlığı tarafından öğrencilere gönderilen içinde şapka ve uçak maketi bulunan çeşitli hediyeler, öğrencilerin yüzlerini güldürdü. Ayrıca, Hakkari Dağ ve Tugay Komutanlığı ile Akıncılar 1. Komando Tugay Komutanlığı da öğrencilere mektuplar göndererek duygusal bir bağ kurdu.
Sınıf öğretmeni Hülya Çınık, etkinliğin amacını şu sözlerle ifade etti: "Çocuklarda vatan ve millet sevgisini güçlendirerek, bu uğurda canını veren şehitlerimize ve halen mücadele eden Mehmetçiklerimize karşı minnet ve sevginin dile getirilmesi."