Çatalağzı Belediye Binasına ellerinde levye ve baltalarla girerek kamu malını talan eden barbarlar; belediye başkanının makamını dağıtmış, camları ve çerçeveleri kırıp sonrasında da Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk'ü darp etmişlerdi. Yaralanan Mehmet Öztürk ise hastaneye kaldırılmıştı.

Saldırganlar ise Adliye girişinde “İşsiziz, bize iş versinler” diyerek saldırıyı Adnan Akgün tarafından işe yerleştirilmemiş olmalarına bağlamışlardı.

ADNAN AKGÜN NE DEMİŞTİ? 

Mezarlıkta hareketli saatler! Mezarlıkta hareketli saatler!

Adnan Akgün o süreçte yapmış olduğu açıklamada “Belediyemize saldıran bu iki genci ben tanımıyorum. Ailelerini tanıyorum ve ailelerine de dönem dönem iyiliklerim olmuştur. Bu gençlerin benden iş talebi olmamıştır. Eşref Ç. Eren Enerjiye işe girmek için başvuru yapmış. Mülakata girmiş ama dönüş olmamış. Eşref Ç’nin annesi bana gelerek, oğlunun Eren Enerjiye başvuru yaptığını, mülakata girdiğini ancak işe alınmadığını belirtti. Eren Enerjiye işe girmesi anlamında benden yardım istedi. Bende yetkililerle bir şey yapabilir miyiz anlamında görüştüm ancak Eşref Ç.’nin geçmişte kamu malına zarardan sabıkası varmış. Bu nedenle işe alamayız dediler. Saldırının birileri tarafından yönlendirme olduğu kesin. Siyasi bir saldırı olduğunu düşünüyorum. Yakalanan şahıslar alkollü. Ama kesinlikle birileri tarafından gönderilmiş. Bu çağda bu kafa. Kamu malına insan nasıl böyle zarar verir anlamıyorum. Yasal süreci sonuna kadar takip edeceğim" demişti.

SALDIRININ ARKASINDA PALABAŞ MI VARDI?

Çatalağzı Belediye binasına tecavüz eden kişilerin geçmişte de kamu malına zarar vermiş olmalarına rağmen Palabaş ile birlikte hareket ediyor olmaları düzenlenen saldırının arkasında Yavuz Palabaş mı vardı sorusunu akıllara getiriyor? Eğitimci bir kişiliğe sahip olan Palabaş’ın aynı zamanda ülkücü milliyetçi bir partiden aday olmasına rağmen çocuğu yaşındaki kişilere tacizde bulunan ve yönetmeye talip olduğu belediye binasını basarak kamu malına ciddi derecede zarar verip, başkan yardımcısını da hastanelik edenlerle neyin karşılığında yol yürüdüğü kamuoyu tarafından merak edilmekte?

Haber Merkezi