Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şube Başkan Adayı Serkan Akal, rakibi Hakan Ergin’in yönetiminde yer alan Zonguldak Spor Hizmetleri Müdürü ve Bölgesel Gözlemci Serkan Keleş’in yer alması nedeniyle tepkisini dile getirdi. 
Akal, bu durumdan sadece kendisi değil bazı hakem ve gözlemcilerinde tepki gösterdiğini söyledi.


Akal ayrıca Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’e Serkan Keleş konusunda sessiz kalması ve herhangi bir açıklama  yapmaması nedeniyle “Spor Hizmetleri Müdürü Sayın Serkan KELEŞ TFFHGD Başkan Adayı olsun, ben adaylıktan feragat edeceğim ve çekileceğim.”dedi
“BİR ÇOK HAKEM VE GÖZLEMCİ DURUMA TEPKİ GÖSTERMİŞTİR”
Serkan Akal’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde açıkladı: “19 Ocak 2024 Cuma günü gerçekleşecek olan TFFHGD Zonguldak Şube Başkanlığı seçimlerinde bilindiği gibi Zonguldak Spor Hizmetleri Müdürü taraf olarak Klasman Hakemi Hakan ERGİN in listesine girmiştir. Hem şahsım hemde bir çok hakem ve gözlemci duruma tepki göstermiştir.
Seçmek ve seçilmek kendisinin hakkı olsa da bulunduğu konum itibariyle bütünleştirici bir rol oynaması beklentimizdi.
Sayın Hakan YÜKSEL inde bu durumla ilgili her hangi bir açıklama yapmaması kendisinin de taraf olduğunu düşünmemize neden olmaktadır.
3 gündür Sayın YÜKSEL den açıklama gelmemesi sebebiyle şu çağrıyı yapmak istiyorum. Spor Hizmetleri Müdürü Sayın Serkan KELEŞ TFFHGD Başkan Adayı olsun, ben adaylıktan feragat edeceğim ve çekileceğim.

Elmas'ta Karaca hazırlıkları başladı Elmas'ta Karaca hazırlıkları başladı


SEÇİM 19 OCAK CUMA GÜNÜ 4 ADAY ARASINDA GERÇEKLEŞTİRLECEK
Ayrıca Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şubesi’nin olağan genel kurul 19 Ocak 2024 tarihinde Zonguldak Belediye Nikah Salonu’nda 18.00’da yapılacak. Bu seçim Serkan Akal, Hakan Ergin, Murat Kaskun ve Bayram Çiv yarışacak.  

Haber: Selçuk KOÇAKLI