Halkın Sesi Gazetesi’nin gün içinde yayımladığı, “Torpilliler ilk defa görüntülendi” başlıklı haberinin muhataplarından, haberimizdeki iddialara cevap geldi. Haberin muhatabı olduğunu iddia eden Beril Mangaltepe Özdemir Halkın Sesi Gazetesi Instagram hesabından haberimize cevap verdi.
NE OLMUŞTU?
Halkın Sesi Gazetesi gün içinde “Torpilliler ilk defa görüntülendi” başlığı ile bir haber yayımladı.
Haberde şu ifadeler kullanıldı:
‘Torpilliler’ ilk defa görüntülendi!
Zonguldak’ta ‘torpille’ işe giren çift, ilk kez sahada çalışırken görüntülendi. İşe alım süreçleri Zonguldak halkı tarafından tepkiyle karşılanan, “Zonguldak’ta bu kadar işsiz ve vasıflı genç varken neden bu torpilliler işe alındı” nidalarıyla eleştirilen çifti Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, seçilir seçilmez göreve almıştı. Seçimden önce sürekli ‘tasarruf’ kelimesini telaffuz eden Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, seçilir seçilmez ilk iş olarak, seçim döneminde kendisine grafik tasarım ve sosyal medya konusunda yardımcı olan karı-kocayı işe almıştı.
SAHADALAR!
Tahsin Erdem’in çocuklarının arkadaşları olduğu iddia edilen karı-kocanın, Erdem tarafından Zonguldak Belediyesi’nde işe alındıkları ortaya çıkmıştı.
Sürekli, belediyenin bir önceki dönemden kalan borçlarını öne süren ve belediyenin borçlarını afiş yaptırıp belediye binasına asan Tahsin Erdem’in ‘tasarruf tedbiri’ olarak çocuklarının arkadaşlarını işe alması büyük tepki ile karşılanmıştı.
Tahsin Erdem, Zonguldak’ın kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümünde Hükümet Konağı önünde konuşma yaptı. Tahsin Erdem’i Zonguldaklı gazeteciler büyük bir dikkatle takip ederken objektiflere iki kişi yansıdı.
Bu iki kişi Tahsin Erdem’in, Zonguldak’ta işsiz gezen birçok vasıflı genç varken işe aldığı ‘çocuklarının arkadaşları’ karı kocadan başkası değildi.
Zonguldak Belediyesi’nin hali hazırda basın danışmanı bulunuyor. Tahsin Erdem’in söz konusu konuşmasının Belediye kadrosunda görev alan 3 kişi tarafından takip edilmesi, sürekli ‘tasarruftan ve israftan’ dem vuran bir Belediye Başkanı için manidar bulundu.
ÇÖP TOPLAYAMIYOR
Son günlerde Zonguldak Belediyesi’nin, kentin en işlek yerlerinde çöpleri toplayamaması eleştiri konusu. Durumdan mağdur çoğu vatandaş tepkilerini dile getiriyor. Zonguldak’ta bu denli tepkiler çoğalırken, Tahsin Erdem’in ‘Basın kadrosunu güçlendirmek yerine’ çöple alakalı birimlerini güçlendirmesi bekleniyor.”
Halkın Sesi Gazetesi’nin gazetecilik ilkelerine saygısından dolayı kimseyi açık bir şekilde ifşa etmeyerek yayımladığı bu haberin ardından, gazetemiz sosyal medya hesaplarına haberle alakalı olduğunu kabul eden Beril Mangaltepe Özdemir isimli şahıs yorum yaptı.
Söz konusu vatandaş yorumunda “Halkın Sesi Gazetesi’ni” ve marka değerimizi aşağılayıcı cümleler kurarak şu ifadeleri kullandı:
“İlk defa mı görüntülendik 🙃 Bugüne kadar her etkinlikte ve halk arasındaydık. Yaptığımız her işin ve yetkinliklerimizin arkasındayız. Yüzümüzü blurlamanız da ayrıca ironik. 10 yıllık dijital pazarlamacı ve bir mühendis olarak habercilik anlayışınızı oldukça komik buluyorum. Yalan ithamlarınız, KVKK’ya aykırı (3-5 kişiye uluşan) haberlerlerinizden dolayı hukuki süreç başlatılacaktır. Yüzümüzü blurlamanıza gerek yok. Kendimle, işimle, başarılarımla ve yetkinliklerimle gurur duyuyorum. Yorumu da sabitleyebilirsiniz. İyi çalışmalar.”

2 kişiyi vuran plaj müdürü tutuklandı 2 kişiyi vuran plaj müdürü tutuklandı


Kaynak: Eren Aşkar