Bartın’a bağlı Arıt köyünde kurban Bayramının ikinci günü gece birlik ve dayanışma amacıyla düzenlenen futbol turnuvasında talihsiz bir olay yaşandı. Bilaller Demir Spor ile Yeniköy Spor arasında oynanan maçta, ikili mücadelede 37 yaşındaki elektrik elektronik mühendisi Yusuf Erkiş, aldığı darbe sonucunda beyin kanaması geçirdi. Acil ameliyata alınan Erkiş'in tedavisi yoğun bakımda devam ediyor.
AİLEDEN BÜYÜK TEPKİ 
Yaşam mücadelesi veren Yusuf Erkiş'in ailesi, oğulları canlarıyla mücadele ederken turnuvanın devam etmesine tepki gösterdi. Aile, Birlik beraberlik adı altında yapılan turnuvada yaşanan talihsiz olay sonrası kornalı konvoylar, müzikli eğlenceler ve hatta havaya silah sıkmaların devam etmesinin acılarını katladığını söyledi. 
Turnuva, köyler arasındaki dayanışmayı artırma amacıyla düzenlenmiş olsa da, yaşanan üzücü olay sonrası aile, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliğe uygun olmadığını belirtti. Birlik ve beraberliğe yakışmayan bu olaylar sonrası hiçbir şekilde protokolden ziyaretçi kabul etmeyeceklerini belirten aile, tepkilerini dile getirdi.

Hastane dönüşü feci kaza: 1 ölü, 3 yaralı Hastane dönüşü feci kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Kaynak: Haber Merkezi