Zonguldak’ta bu yıl ihtiyaç sahiplerine yapılan kömür yardımı ihalesini Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ‘Karşılayamayız’ cevabını verince ihale Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) tarafından yapılmıştı. Ancak TKİ’nin açtığı ihaleyi alan firma yüzde 70’i taş topraktan oluşan kömürleri ihtiyaç sahiplerine dağıttı.  
Vatandaşlardan gelen şikayetler ve basın yayın organlarının olayın üzerine gitmesi üzerine Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu olaya el koydu. Şikayetler üzerine Valilik ihtiyaç sahibi 70 haneye ilave kömür yardımı yaptı.

Fakir-Fukara ile alay etmeyin... SİZİN VERECEĞİNİZ KÖMÜRÜN İÇİNE! Fakir-Fukara ile alay etmeyin... SİZİN VERECEĞİNİZ KÖMÜRÜN İÇİNE!

Valilikten yapılan açıklamada, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından ihtiyaç sahibi hanelere dağıtılan kömürlerle ilgili basınımızda yapılan haberler, muhtarlarımız ve hak sahipleri tarafından vakfımıza yapılan müracaatlarda dağıtılan kömürlerde kabul edilebilir düzeyin üzerinde taş çıktığı beyanlarıyla ilgili vakfımızca yerinde yapılan tespitlerle 70 haneye ilave aynı miktarda kömür verilmiştir. Kabul edilebilir düzeyin üzerinde taş çıkan hak sahiplerinin kömürleri de yeniden verilecektir.
Konu Valiliğimizce titizlikle takip edilmekte olup kömür tedarik noktasında yetkili olan kurumlara gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır” dendi.

İşte Zafer Partisi’nin Belediye Meclis listesi! İşte Zafer Partisi’nin Belediye Meclis listesi!