Okulların yaz dönemi tatili ve dokuz gün kurban bayramı tatili dolayısı ile vatandaşlarımız memleketlerine,Ege ve Akdeniz tatil beldelerine akın etmeleri trafikte yoğunluktan dolayı sıkışıklık yaratıp bir çok ölümlü kazaya sebep olmuştur.Kazaları önlemek için trafik kurallarına uymalı ihlal etmemeli ve uykusuz yola çıkmamalıdır.

Yangın çıkarabilecek sigara izmaritleri araba camlarından atılmamalıdır.Tabi çöplerde….Temiz çevre kendimize ve doğaya saygıdır.
  İmkanı olanlar tatil beldelerine giderken,aşırı pahalılık çoğu vatandaşımızın belini bükmüş,geçim derdinden tatil hayalden öte geçemez olmuştur.
Tatil beldelerindeki otel,motel,pansiyon ve yazlık kiralanan evlerin aşırı fiyatlarından hem tatilciler hem işletme sahipleri şikayetçidir.
Sahilleri çoğu yerde otel ,motel ve restoranlar tarafından kullanıldığından neredeyse halka denize girecek yer kalmamıştır.Yapılan protestoların sonuç vermesini diliyorum.
Yabancı turistlere fahiş fiat verilmesi onların da dikkatlerinden kaçmıyor dolayısıyla kötü reklamımız yapılmış oluyor.
Yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği tatil beldelerinde(ve her yerde) özellikle doruğa çıkan su sorununun,yeterli gelmeyen internet ağının acilen çözülmesi gerekmektedir.
Lütfen yanınızda getirdiğiniz dilsiz yoldaşlarınızı giderken bırakıp gitmeyiniz.
Herkese mutlu huzurlu ve güzel tatiller diliyorum
Birsen Yurdakul Tomurcuklu