ÇALIŞMA SALONUNA HİKMET ODABAŞ’IN İSMİ VERİLDİ

ZONGULDAK 27.06.2016, 11:36 27.06.2016, 11:37
946
ÇALIŞMA SALONUNA HİKMET ODABAŞ’IN İSMİ VERİLDİ

 Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma MYO Kampüsünde iftar yemeği düzenlendi. 

İftar yemeğine Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay, Av. Ali Osman Odabaş, Çaycuma Yükseköğrenim Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir, Çaycuma MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Hikmet Yazıcı katıldı. 

Samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte Çaycuma ve Üniversite hakkında görüş alışverişi yapan misafirler davetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Meslek Yüksekokulu’nun Çaycuma’nın gelişmesi, kalkınması, ve kültür ve sosyal yaşamında çok önemli katkıları olduğunu belirterek başarılı çalışmaları için Rektör Özer’i tebrik ettiler. Çaycuma kampüsünün daha da büyümesi ve öğrencilerin eğitim hayatlarına daha rahat devam etmeleri için de ellerinden gelen desteği vereceklerini söylediler. Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay, üniversitenin Çaycuma’ya büyük katkısı olduğunu belirterek, "Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak’a ve ilçemize büyük katkılar sağlıyor. Üniversite ilçemizi hem ekonomik hem de sosyal anlamda kalkındırdı. Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz. Başarılı çalışmalarından dolayı kendisiyle gurur duyuyoruz” dedi.

Son beş yılda büyük yatırımlar yapan ve güçlü ve kaliteli bir büyüme ivmesi kazanan BEÜ bu büyümeyi yalnızca merkez kampüslerinde değil ilçe kampüslerinde de aynı oranda sürdürüyor. Hali hazırda bünyesinde bulunan 13 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 1 konservatuvar, 7 meslek yüksekokulu ve 30 araştırma uygulama merkeziyle Batı Karadeniz Bölgesinin güçlü bir yükseköğretim kurumu olan BEÜ, kaliteli ve öğrenci merkezli bir üniversite olarak adından sıkça söz ettiriyor. BEÜ Çaycuma MYO da BEÜ’nün büyümesine paralel olarak hızlı bir şekilde büyüyor. Çaycuma, Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü ve her geçen gün yeni programların açıldığı Çaycuma Meslek Yüksekokulu ile güçlü bir kampüs haline geldi. Çaycuma Kampüsü, 2015-2016 akademik yılında hizmete giren yeni eğitim binası, yeni spor alanları, yeni laboratuvarlar ve kampüste yapılan çevre düzenlemeleriyle öğrencilerin nitelikli bir ortamda eğitim görmelerini sağlıyor. Son olarak yeni hizmete alınan ve Av. Hikmet Odabaş’ın isminin verildiği çalışma salonu da öğrencilerin kampüs içerisinde çalışma imkânlarını zenginleştirmiş olacakAVUKAT ALİ OSMAN ODABAŞ REKTÖR ÖZER’E TEŞEKKÜR ETTİ

İftar yemeğinin ardından gerçekleştirilen çalışma salonunun açılışında Av. Ali Osman Odabaş eşinin isminin çalışma salonuna verilmesiyle büyük şaşkınlık ve mutluluk yaşadı. Salonun isminin kendisi için büyük bir sürpriz olduğunu belirten Odabaş Rektör Özer’e teşekkür etti. Davete iştirakleri için misafirlerine teşekkür eden Özer şunları söyledi: “Üniversitemizin her birimi, öğrencileriyle ve personeliyle birlikte bizim için çok önemli. Hangi kampüsün neye ihtiyacı varsa üzerinde titizlikle duruyor ve hızla talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almaları en büyük amacımız ve borcumuzdur. Çaycuma Kampüsü son beş yıl içinde inanılmaz bir değişim yaşadı. Çaycuma Kampüsü üç bine yakın öğrencisiyle öğrenci yoğunluğu her yıl artan, aynı zamanda yatırımlarımızın da her yıl arttığı bir kampüsümüz oldu. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da güçlü bir kampüs haline gelecektir. Bu süreçte bizlere sürekli destek olan Çaycuma Kaymakamımıza, Çaycuma Belediye Başkanımıza, Sayın Zeki Yurtbay’a, Sayın Ali Osman Odabaşı’na ve Çaycuma Yükseköğrenim Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir’e teşekkür ediyorum. Yine bu süreçleri başarıyla yürüten Çaycuma MYO Müdürü Sayın Hikmet Yazıcı’yı ve çalışma arkadaşlarını da kutluyorum” dedi. Rektör Özer misafirlerine günün anısına teşekkür plaketi takdim etti.

Yorumlar (0)
25
açık