MADE IN ÇİNGULDAK!

ZONGULDAK 12.10.2016, 11:32 13.10.2016, 00:57
4610

 Halkın SESİ'nin manşete taşıdığı 73 yıl önce Fransızlar tarafından kömür taşımak için başlatılan ve EKİ tarafından tamamlanan Kozlu – Zonguldak arası demiryolu dün belediye başkanları tarafından test edilmiş

MADE İN ÇİNGULDAK!

Halkın SESİ'nin 8 Ekim Cumartesi günü manşetine taşıdığı "73 yıl önce de varmış" başlıklı haber Zonguldak ve Kozlu Belediye Başkanlarını harekete geçirdi. 73 yıl önce Fransızlar tarafından başlatılan ve Ereğli Kömür İşletmeleri (EKİ) tarafından tamamlanan Zonguldak – Çaydamar- İhsaniye- Kozlu tren yollu hattı varken yeni bir raylı sistemin yapılmasının gereksiz olduğunu hatırlatan haber kamuoyunda da geniş yankı bulmuştu. Yayınlanan haberin ardından harekete geçen Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin beraberindeki heyetle bu hatta dün TTK’ya ait lokomotif ile test sürüşü yaptı.

MİLLİ SERVET HAYAT BULACAK

Binlerce lira harcayarak Çin’e turistik gezi yapmak isteyen fakat Halkın Sesi’nin ısrarlı yayınları sonrasında kamuoyundan gelen tepkiler üzerine geziyi iptal ederek Çinli 2 firmayı Zonguldak’a davet eden Zonguldak ve Kozlu Belediyeleri yaklaşık 50 milyon liraya mal olacak proje için aralarında ön protokol imzalamıştı. Dün Zonguldak Belediyesi önünden geçen tren yolundan TTK’ya ait lokomotife binen Akdemir ve Şahin beraberindeki heyetle Çaydamar istikametinden İhsaniye yolunu kullanarak Kozlu’ya giriş yaptı. Eğer iki belediye bu hat üzerinde anlaşırsa Zonguldak ve Kozlu Belediyeleri milyonlarca lira masraf yapmadan sadece lokomotif satın alarak raylı sisteme start verecek. 


Öte yandan Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, yaptıkları seyahati sosyal medya hesabından canlı yayındı.

İş o yayın:

Yorumlar (0)
20
kapalı