Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, il genelinde asayiş uygulamalarına devam ediyor. Gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında; çocuğun cinsel İstismarı suçundan (1), hırsızlık suçundan (2), dolandırıcılık suçundan (1) ve yoklama kaçağı olarak aranan  (1), olmak üzere toplam (5) şahıs hakkında işlem yapıldı ve bir kişi adli makamlarca tutuklandı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere verildi:

“Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, 02 Şubat 2024 tarihinde (50) ekip, (150) personelin katılımıyla gündüzün başlangıcı esas alınarak başlayan ve 03 Şubat 2024 günü saat: 08.00 saatleri arasında "Aranan Şahısların Yakalanması Uygulaması" icra edilmiştir.

Türk Ocakları Zonguldak Şubesi, Devlet Değerlerine Yapılan Hakaretlere Karşı Tepkide Bulundu Türk Ocakları Zonguldak Şubesi, Devlet Değerlerine Yapılan Hakaretlere Karşı Tepkide Bulundu

Uygulamada; (2.049) şahıs sorgulanmış, sorgulamalar sonucunda hakkında yakalama kararı bulunan; Çocuğun Cinsel İstismarı suçundan (1), Hırsızlık suçundan (2), Dolandırıcılık suçundan (1) ve Yoklama Kaçağı Olarak Aranan  (1), olmak üzere toplam (5) şahıs hakkında işlem yapılmış ve (1)’i Adli Makamlarca tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber: Burcu Sak