Duyguların en güzeli ve guclusudur Ask. Belkide bir yolculuktur, bilinmeyene doğru.Bu yolculukta kişi eksik parçalarını arar,tamamlanmak için,kimi bulur, tamamlanır bir olur.Kimi yıllarca aşkı arar durur.
Yolculuk boyunca,hüzün, mutluluk ,umutsuzluk gibi duygular eşlik eder insana. 
Ask aslında birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakabilmektir.Bir orkestra gibi farklı enstrumanlarla, aynı şarkıyı soylemektir. Tüm farklılıklara rağmen tek sese aynı notaya hayat vermektir.
Leyla ile Mecnun'dur, Kerem ile Aslidir .Hasrettir ,kavusamamaktir, umuttur ,umutsuzluktur ,hayaldir kısaca bizi biz yapan duygulardir. 
Aşk duygusu ,bir çok şeye ilham kaynağı olmuştur.Ne yapılırsa yapılsın eğer aşk ile yapılırsa değeri ölçülemez. 
Şarkılar ve türkulerde böyledir. Her biri eşsiz bir askin eseridir. Yüzyıllardır dilimizden dusmemesinin sebebide budur.
Her türkünün bir hikayesi vardır.Turkuleride vazgeçilmez kılan hikayeleridir. Hikayelerdeki, acılar, umutlar,umutsuzluklar can verir türküye. Bizden bir parça haline getirir. 
Bazı türkulerde kendimizi görürüz,acılarimizi, yaşarız. Kendimizi daha yakın hissetmemizin sebebi budur. Türküyü  dinlerken o anı,heyecanı, hüznü, gözyaşını, içimizde hissederiz. Bizi geçmişe götürür. Bilmediğimiz bir zamanin, bilmedigimiz acısını yaşatır.
 Turkulerimiz bu topraklarda yasanan, dilden dile anlatılmış hikayelerimizdir. Bize miras kalmistir. Hikayeler farklı fakat acılar aynidir. Sevdiğine kavusamamis acıyla türkü yakmistir. Sevdasını anlatamamis, bunu türküye dökmüstur.Mutlu olmuştur bunu türküyle dile getirmiştir. Yani hayatın içidir, ta kendisidir, türkülerimiz. Bizi biz yapan gecmisimizle olan köprüdür. 
Bize hayat veren ,geçmisimizle köprü olan,aşkla yakılmış bu türküleri aynı heyecanla,aynı aşkla icra etmek gerekir.
Bir ilk ve adı AŞK olan koromuz ,bu eşsiz türküleri ,büyuk bir aşkla tek ses ve tek yürek olarak Şef Aliye Şahin yönetiminde 7 mart perşembe saat 20 de Ataevler Uğur Mumcu sahnesinde seslendirecektir. 
Aliye Hocamizin, her bir notaya her bir ES'e
ayrı ayrı titizlik gösterip hazırladığı koromuz, büyük bir heyecan ve aşkla türkülerini söylemeye hazir. 
Başlarken aşkla başladık. Yine aşkla bitirelim.
Aşkın üç cemresi var der ŞEMS
Önce göze sonra gönüle ve en sonunda 
Ruha düşer...
Göze düşerse beğeni 
Gönüle düşerse aşk olur
Ruha düşerse
Vazgecilmez olur...
Bizde ASK korosu olarak bu müzik yolculugumuzda, gönüllere düşüp vazgecilmez  olmaya geliyoruz. 
Güzel ülkemin sanatsever insanları 7 martta ASK Koromuzun söyleyeceği türkülere eşlik etmek istermisiniz?
Savaşlara inat,kötülüklere inat hep birlikte türkülerimizi soyleyelim. Adı ASK olsun.Vazgecilmez olsun.
Dünya aşkla dönsün ve güzelleşsin.....
Sevgiyle ve Aşkla kalın...