BEÜ enerji tasarrufuna dikkat çekti

ÇEVRE 14.01.2017, 23:28 15.01.2017, 13:57
9015
BEÜ enerji tasarrufuna dikkat çekti

 Üniversite Çevre Araştırma Ve Uygulama Merkezi, Enerji Tasarrufu Haftası Vesilesiyle Herkesi Verimli Enerji Kullanımına Davet Etti

BEÜ  Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi, “Enerji Tasarrufu Haftası” nda sürdürülebilir çevre ve kalkınma hedeflerini gerçekleştirme yolunda enerji verimliliği payının çok yüksek olduğunu belirterek, enerji kaynaklarının korunması ve tüketiminde tasarruf yapılmasının önemine dikkat çekti.

BEÜ Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Seda Cengiz enerji tasarrufunun önemine dikkat çekerek BEÜ basın bürosundan yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Ülke olarak kullandığımız enerjinin yaklaşık yüzde 60’ını ithal olarak temin ettiğimiz gerçeği ve enerji tüketiminin yarattığı çevre kirliliği nedeniyle enerji tasarrufu, ülke ekonomisi ve çevresi açısından önemlidir. Verimli enerji kullanımı demek, hizmet ve konfor kalitesinde ve miktarında düşüşe yol açmadan enerji tüketiminin azaltılması demektir. Bu kapsamda öncelikle evlerimizde ve çoğu zaman evlerimizden daha fazla zaman geçirdiğimiz iş yerlerimizde kullandığımız elektrikli aletlerimizin tükettiği enerji miktarına çok dikkat etmeliyiz. Bu konuda alacağımız küçük önlemlerle, büyük tasarruf sağlayabiliriz. Bugünden yapacağımız her tasarrufun geleceğimize katkısı olacaktır.

Merkez Yönetim Kurulumuz, Enerji Tasarrufu Haftasının, bu konudaki duyarlılığın artmasının yanında, tasarruf ve verimli enerji kullanımının alışkanlık haline getirilmesine vesile olmasını ve enerji dolu bir yıl geçirilmesini temenni etmektedir.”

 

Yorumlar (0)
23
açık