Heyelan riski olan yollara istinat duvarlı önlem Heyelan riski olan yollara istinat duvarlı önlem

Delege kartları için Genel merkezde bir dizi görüşme yaptığını ifade eden Dural, Genel Başkanın il başkanları ile bir toplantı yapacağını kendisine iletildiği ve bu toplantıya katıldıklarını söyledi. Delegelerin özgür iradesinin olduğunu kimsenin kimseye oy vermesi için baskı yapılmadığını söyledi.
Dural’ın açıklaması şöyle:
Bugün Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezinde Genel Başkanımızın katıldığı bir toplantı için Ankara’daydım. Bir yerel gazetede CHP Zonguldak örgütünün hafta sonu yapılacak kurultayda taraf olacağı yönünde çıkan haber kesinlikle doğru değildir. Kurultayda oy kullanacak olan CHP Zonguldak delegelerinin tamamı özgür iradeleriyle oy kullanacaktır.
İl Başkanlığı olarak kurultay delegelerimize adaylardan her hangi birine oy vermeleri yönünde baskı ya da telkinde bulunmamız söz konusu bile olamaz.  Tüm üye ve CHP’ye gönül veren yurttaşlarımıza saygılarımla” dedi. 
Halkın Sesi ’ne konuşan İl Başkanı Devrim Dural, her iki adaydan yana hiçbir şekilde imza vermediklerini belirterek, “Tüm delegelerimiz özgür iradesiyle oy kullanacaktır. Bizim kimseye bir baskı veya algı yaratmak gibi düşüncemiz olmadı, olamazda. Kongremizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.