1-5 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında Filyos Belediyesi tarafından beldenin çok amaçlı düğün ve konferans salonunun açık alanında Bulgaristan, Meksika ve Türkiye'yi temsilen Kozlu Belediyesi'nin Halk Oyunları ekiplerinin de katıldığı etkinlikler yapıldı.

Alçak darbe girişimiydi! Alçak darbe girişimiydi!

Etkinliklere; Filyos Belediye Başkanı Erol Acar, eşi Ümran Acar, CHP Belde Başkanı Buğra Uzun, Belediye Meclis Üyeleri Arslan Özkan, Rıza Olgaç, Şenol Ceylan, Hasan Üzülmez, Erdoğan Basançelebi ile çok sayıda kalabalık topluluk katıldı. Etkinlikler öncesinde beldenin Namık Kemal Caddesi üzerinden sahil ve kordon boyunu takip ederek yürüyüş yapıldı. Düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı söylendi. 

Filyos Belediye Başkanı Erol Acar, etkinlik öncesinde yaptığı konuşmasında; "Filyos'un güzel bir akşamında böyle güzel bir etkinlikte olmanun mutluluğunu duyduk. 1-5 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı kapsamında Meksika'dan ve Bulgaristan'dan gelen ayrıca Kozlu Belediyemizin folklor ekibine şahsım ve Filyos adına hoşgeldiniz diyorum. Bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Hep birlikte bundan sonra böyle etkinliklerimize devam edeceğiz. Güzel günler bizleri bekliyor. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 

Yurt dışından gelen Bulgaristan ve Meksika dans gruplarının katılımı ve Kozlu Belediyesi Folklor Derneği'ne mensup halk oyunları grubunun da katıldığı etkinlikte halk dansları gösterisi yapıldı. Vatandaşlar tarafından yabancı grupların ve Kozlu Belediyesi Folklor ekibinin dans ile halk oyunları kalabalık vatandaş topluluğu tarafından ilgiyle izlendi.

Editör: Sercan Yıldırım