Altun, Tosun gibi konuştu!

Genel 08.02.2016, 14:19 08.02.2016, 14:21
1199
Altun, Tosun gibi konuştu!

 Durdu, durdu; Çaturoğlu’na koltuk çıktı

Altun, Tosun gibi konuştu;

Zonguldak’ta bir fizibilite çalışması yapılsın, eğer cemaat fazlalığı varsa lavuar alanına cami yapılabilir”

 (İHA) -
CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun son günlerde yaşanan terör olaylarına değindi. Terör olaylarının bir an önce TBBM’de masaya yatırılması gerektiğini söyleyen Altun Zonguldak Lavuar alanı hakkında da bir takım açıklamalarda bulundu. 
Son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, terör konusunun bir an önce TBBM’de masaya yatırılıp çözüme kavuşması gerektiğini ifade etti. İstihbarat konusunda sıkıntı yaşandığını söyleyen Altun, “Güney Doğu ve Doğu’da bir kontra gerilla savaşı var. Yani bu düzenli ordu savaşı değil de tamamen gerilla savaşına dönüşmüş durumdadır. Fakat bunun için bugüne değil düne bakmak lazım. Bu neden bu hale geldi? Bu kadar silahlar buraya neden depolandı? Birleşmiş Milletlerde “Ulusal Her Devlet Kendini Korumak Mecburiyetindedir” diye bir tabir vardır. Bu silahlar dışarıdan ülkeye nasıl geldi? Sonuçta bunlar burada imal edilmedi ve bunlar çok ağır silahlar. 4 bin metrede 5 bin metrede insan vurabilen silahlar. Bunlar bu kadar nasıl depolandı? 2 aydan beri bazı bölgelerde sıkıyönetim var. Ama bu bölgelere hala girilemediğini görüyoruz. Demek ki buralarda çok büyük silah depoları var. Bunun faturası da fakir fukara halkın çocuklarından çıkıyor. Bu olayların artık bir an önce çözülmesi lazım. Bunun nasıl çözüleceğini konusunda Devlet TBMM’de enine boyuna tartışıp bir yol haritası çizmesi lazım. Bir ülkenin en büyük haber kaynakları askeri istihbarat, sivil istihbarat, emniyet istihbaratı, hava uyduları ve uluslararası ilişkilerdir” şeklinde konuştu.

"CEMAAT FAZLALIĞI VARSA CAMİ YAPILABİLİR"
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun lavuar alanına cami yapılabileceğine dair açıklamalarını değerlendiren CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, “2006 yılında ben lavuar işletme müdürüyken buranın sökümü başladı ve 2007’de bitti. Bugün 2016’dayız bu alan bugünden o güne kadar boş duruyor. Şimdiye kadar kimse bu alanla ilgili ortak bir karar sağlayamadı. Sayın Vekilimiz sadece cami değil birkaç tane daha önerisi var. Zonguldak’ta bir fizibilite çalışması yapılsın eğer cemaat fazlalığı var ise cami yapılabilir. Ama benim en büyük arzum Zonguldak'ta istihdam alanları kurulmasıdır'dedi.

Yorumlar (2)
deniz 5 yıl önce
siz akp nin yan kuruluşu musunuz .
Ukala 5 yıl önce
Allah aşkına doğru düzgün akm salonumuz yok bkm mi yok konser yerimiz yok .yapmayın gözünüzü seven ya.millet cumaya zor gidiyor. Onuda geçtim carsida 3 cami var yapmayın
21
açık