Şenlik başladı

Genel 04.05.2019, 00:51 04.05.2019, 00:54
1073
Şenlik başladı

Zonguldak BEÜ'nün bu yıl 25'ncisini düzenlediği Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası Bahar Şenlikleri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünden başlayan kortej yürüyüşü ile başladı.

Şenlik Korteji yürüyüşüne, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Öğrenci kulüpleri, halk oyunları toplulukları ve uluslararası öğrencilerimiz de korteje ayrı bir renk kattılar.

Farabi Kampüsü açık spor alanında son bulan kortej yürüyüşünün ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Halk Oyunları Toplulukları, Trabzon-Hakkari-Zonguldak yörelerine ait halkoyunlarını sergiledi. Gerçekleştirilen gösterilerden sonra öğrenciler müzik eşliğinde eğlenmeye devam etti. Açılış programı sonrasında Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı stantları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Üç gün sürecek olan şenliklerde, halk oyunları gösterileri, konserler, çeşitli oyunlar, ödüllü film gösterilerinin yanı sıra, öğrenciler açmış oldukları stantlarda kendi bölümlerini tanıtmave ürettikleri eşyaları sergileme imkânı bulacak. (Haber merkezi)

.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu