Geçtiğimiz hafta İzmir Gaziemir’de bir taksicinin gece yarısı eve gitmek üzereyken soğukta üşümesin diye aracına aldığı şahıs tarafından ö….dürülmüştü..
  Bu olayda yapılan iyiliğin karşısındaki kötülük,  hepimizi dehşete düşürdü..

Bu olay  aslında,    kameralara yansıyan  kısım…!!!
Bir de kameralar dışında saklı gizli kalmış nankörlükler akabinde yapılan kötülükler,  cinayetler yok mu ülkemizde?  almış başına gidiyor ne yazıkki …kadın cinayetleri,  çocuk cinayetleri,  hayvan cinayetleri aklınıza gelebilecek bütün kötülükler sarmış her yerimizi sanki bir virüs gibi.. 

Pandemi döneminde “ikinci bir emre kadar evden çıkılmayacak “ denildiği gibi, 

Bazı insanların “ruhlarını saran kötülük virüsü geçene kadar kimseye iyilik yapılmayacak” emri  gelecek duruma geldik neredeyse ..!!!

Peki bu kötülüğün temelinde neler yatıyor ??
Psikologların suç  işleyenleri ve suç potansiyeli yüksek kişileri incelediklerinde şöyle bir durum ortaya çıktığını söylüyorlar 

Çocukluk travmaları,  sevgisizlik madde bağımlılığı,  beyne zarar veren  ilaçlar,  kötü çevresel etkenler  gibi ..

Ben bunlardan ne ilaçtır ne çocukluk travmasıdır ne de madde bağımlılığını  başka   birine zarar vermek  için bir neden olarak görmüyorum…

Çünkü,  merhametli duyarlı bir insan ise ; ilaç kullanan madde bağımlısı,  doz aşımı gibi intihar eylemi gibi zararı sadece kendisine verir .

Çocukluğundan itibaren bir kedinin köpeğin başını okşamamış , bir çiçeği koklamamış,  bir ağacı taşı toprağı insan olmayan hiçbir varlığa sevgi gözüyle bakamamış ,şükür edememiş insanların ne yazıkki kötülük , ruhlarını bir virüs gibi sarmış durumda ve bu virüs yaşadığımız diğer virüsün  tersine kendilerine değil,  etraftakilerine zarar veren nitelikte olması en tehlikelisi…!!!!

Biz boşuna demiyoruz bir hayvana,  bir çiçeğe , ağaca   önce siz   merhamet gösterin zaten çocuklarınız da sizin gibi arkanızdan sizler gibi duyarlı merhametli bir nesil olarak gelecektir. 

Bizler  öncelikle çocukları baz alırız eğitmek için, 
Halbuki önce yetişkinlerin eğitilmesi gerekiyor ….!!!!
çünkü yetişkin neyse çocukta o olur ..yetişkinler öncelikle hasta ruhlarını bir iyileştirseler ruhlarına bir format atıp olumsuz kötü olan ne varsa atıp yerine iyilikler güzellikler vicdan merhamet herkese sevgi dolu bir ruh hali ile değiştirdikleri zaman zaten çocuklara bunları aşılamak çok da zor olmayacaktır .

Nasıl ki elma ağacı armut vermiyorsa , siz ne iseniz çocuğunuz da o olacaktır. 

Bizler iyi bir nesil iyi bir gelecek istiyorsak çocuklarımız için öncelikle kendimizin iyi olması gerekiyor çünkü bazı şeyler öğretilerek değil model alınarak gelişiyor .. unutmayın ki çocuklarınız  da ilk önce sizleri model olacaktır. 

Bedeni hasta eden virüs  bir gün bitecek,  fakat ruhları  hasta  eden  virüs önlem alınmaz, ruhlarına bir format atmaz kendilerini İyileştirmezlerse ömür boyu sürecek olan bir virüs olarak kalacaktır ne yazık ki…

Şu unutulmamalı ki , yapılan her kötü eylem önce karşıdaki insana zarar verse de  , kendi kötülüğünün zararını kendisinin daha da çok  görmesi kaçınılmaz .. !!!

Peki ruhlardan bu kötü virüs nasıl atılacak ? Bunu nasıl yapacağız ?

Bir çiçeği dalında güzel durduğu için sevebilmeli, bir ağacı bulunduğu yerde güzel göründüğü için sevebilmeli,bir hayvana senin yardım elin olmadan hayatta kalamayacağını görebilmeli… ruhların ihtiyacı olan  sevgiyi bir vitamin gibi kendinize depoladığınızda  huzur da mutluluk da kendiliğinden koşa koşa gelecektir diyor 

Ve,

bugünkü yazıma, içimden geçenleri siz değerli okurlarımla paylaşıyorum.

Huzur ve mutluluk dolu yarınlara ..
Sevgiyle kalın