Şu günlerde sokak hayvanlarının uyutulması (ka..liam ) ile hop oturup hop kalkıyoruz.. vicdani duygular taşıyan herkes üzgün , tedirgin bu uyutulmanın (ka..liamın) olmaması için elimizden geleni yapıyoruz.
Ve 2 Haziran günü bunun için meydanlardaydık ..

Tabiri caizse , duyarlılığını kaybetmiş , insani duygularını , vicdanını kaybetmişlere hem dur yapmayın demek için ,  hem de o okullarda din adamlarının ders vermeye kadar atadıkları , Allahtan kitaptan yola çıkanları bir yandan zorla duyarlılığa , vicdani duygulara  davet ederken bir yandan da bir  canın ka.. ledilmesinin büyük günah olduğunu anlatmaya çalıştık …!!!

Sahi bunu yapanların Allahı ve  kitabı onlara bir canı ka.. letmenin ne kadar   büyük günah olduğunu bunun da bir kul hakkı olduğu emredilmiyor mu ? (ki bu canlar da en nihayetinde konuşamayan derdini anlatamayan sessiz kullardır )
Bunları yapanların , bizim bildiğimiz Allahtan ve kitaptan farklı bir  Allah ve kitap mı ??!!

Bütün bunlar olup biterken bir de şu perde arkasında olup bitenlere bakalım..!!

Turizm anlaşması adı altında ne oldukları kim oldukları belirsiz  yeni bir mülteci göç dalgasının ülkemize doğru yola çıktığını , dış ülkelere para yağdırmaya devam ederken bizim ülkemize akılları zorlayan yeni icat ekonomik tedbir kararları …!!!( ki gerçekte böyle bir durum olsaydı ilk kendilerinden başlatılırdı) 
İklimimizde ciddi değişikliklere yol açan hava sprey çalışmaları ..!!! Bunlar bildiklerimiz gördüklerimiz ..
Ya bilmediklerimiz …!!!

Ülke üzerine adeta kabus gibi çöken bu durumları tepki çekmeden daha kolay halledebilmesi için sokaktaki masum canlar mı kullanıldı, hedef alındı bu sefer..??!!!

Ülkenin neresine baksan neyi tutsan ( eğitim, sağlık, adalet , hukuk ,ekonomi ) elinde kalıyor  insanın …!! 

Neden ??? Neden ???

Sokaktaki canlarımıza kadar biz bunları mı hakediyoruz ..??!! 

Bu düşmanlık niye ?? Bizlerin kimse ile ne kişisel ne de siyasal bir sorunumuz yokken ..
 
Fakat bunları yapanların bizlerle sorununu bilen var mı ? Yıllarca kendilerini seven desdekleyen insanlara bu ülkeye bu düşmanlığın sebebi niye ??!!

Ülkede senaryolar  üzerine senaryo dönerken,halâa  bunu anlayamayan idrak edemeyenler bunun cevabını doğru kaynaklardan neden detaylıca araştırma gereği duymuyorlar ??!! 

Bunun bilincinde ve herşeyin farkında olanlarımız  ise , neredeyse bir sinema salonunda ellerimizde mısırlarımızı almışız da, bütün bu olup bitenleri bir film izler gibi izlememiz de ayrı bir ironi ..!!

Eee sıradaki  senaryoyu bilen var mı ??