Eski Kedaş ve Boğaziçi Elektrik’in Genel Müdürlüğünü yapan Elektrik Mühendisi ve koyu Galatasaray taraftarı olan Kenan Köktürk, Galatasaray'ın 17 Mayıs 2000'de kazandığı UEFA Avrupa Kupası'nda Ergün Penbe'nin giydiği 67 numaralı formanın orjinalinin kendisinde olduğunu söyledi.

Uluslararası başarıları yeniden milli formayı kazandırdı! Uluslararası başarıları yeniden milli formayı kazandırdı!

Bilindiği gibi dün ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, Ergün Penbe'nin kendisini ziyaret ettiğini ve UEFA Avrupa Ligi Şampiyonası’ndaki özel formasını kendisine hediye ettiğini paylaşmıştı.

Ancak Köktürk, Ergün Penbe'nin orijinal formasının kendisinde olduğunu belirterek, Tiskaoğlu'nun "Kıymetli arkadaşım UEFA Avrupa Ligi Şampiyonası’ndaki özel formasını hediye etti." paylaşımını ise yanıt verdi.

Kenan Köktürk'ün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:" Bugün Facebookta Sevgili kardeşim Ergün Penbe'nin  UEFA kupasını aldığımız ARSENAL maçında giydiği formasını bir iş insanına verdiğini okudum. Haber doğru olabilir ama haberdeki forma doğru değil. Formanın Aslının ve orjinalinin kimde olduğu (bende) nun bilgisini sizlerle paylaşmak istedim.Sevgili kardeşim, gururum Ergüncüğüm gözlerinden öperim."ifadelerine yer verdi

Bu açıklama sonrasında formanın orjinali Nejdet Tıskaoğlu'nda mı yoksa Kenan Köktürk'te mi ise kafalarda soru işareti bıraktı.

Muhabir: Selçuk Koçaklı