CHP’nin Kilimli Belediye Başkan Adayı Erol Sarıal, hükümete yüklendi. Mesajında emekli maaşının yetersiz olduğunu, yeni bütçede asgari ücretlilerin de enflasyona ezdirildiğini belirten Sarıal, “Artık Emekten, haktan, adaletten yana halkçı belediyeleri seçme zamanı” dedi.
Sarıal mesajında, şu ifadeleri kullandı:
“Hızla tırmanan enflasyon karşısında asgari ücrete yapılan zamlar seçim sonrasına kalmadan eriyecek. Yerel seçimler sona erdiğinde ekonomi tümüyle çökmüş olacak. Başkanlık sisteminde Başkan mutlak bir yetkiye sahip. 2028'e kadar dört sene daha seçim yok. Seçim yoksa 2024 yılında asgari ücrete zam yok, iyileştirme de yok. Maaşlar 11 bin TL'de kalacak. Yaşam pahalılığı tam gaz tırmanacak.. Kiralar, yakıt, eğitim ulaşım, vergiler iki katına çıkacak.
Ne olacak peki?
Enflasyon asgarî ücretlilerimizi ezip geçecek.
Emeklilerimiz de Perişan Olacak.
SGK, Bağkur ve Tarım emeklilerine yapılan zam değil tam zulüm. Aylık maaş gelirleri ortalama aylık ev kiralarının altında kalıyor. Gıda için para kalmıyor.
Emeklilerimiz cebine harçlık koyup saçını okşayamadığı torunlarına karşı mahcup düşecekler.
Esnaflarımız Müşteri Bekliyor
Toplumun yarısıdan fazlası açlık sınırının altında gelire sahip. Çalışabilir durumdaki nüfusun yüzde onu işsiz. Bu durumda esnaflarımız da işsizler arasına katılacak.
AKP'li belediyeler kendi derdine düşmüş, halkı hepten unutmuş durumdalar.
Bu açmazdan çıkış, kurtuluş yolu yerel seçimler. Seçimlerde AKP'den desteği çekmek, oylarımızla gücün halkta olduğunu göstermek, iktidarı uyarmak zorunlu.
Yerel seçimlerde bu fırsat iyi kullanılmalı.
Emekten, haktan, adaletten yana halkçı belediyeleri seçme zamanı.”

Temizlik devam ediyor! Temizlik devam ediyor!

Haber Merkezi