"Benim aday olmadığıma çok sevinmiş" "Benim aday olmadığıma çok sevinmiş"

25 ve 26.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, yapılacak olan genel kurul öncesi değişimci olan gruba 5 maddeden oluşan sorular sordu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 38’inci olan genel kurulu öncesi Zonguldak eski Milletvekili Turpçu, FETÖ başta olmak üzere, PKK/YPG konularında net tavırlarının olup olmadığını kamuoyu önünde sordu.
İŞTE O SORULAR: 
“Atatürk’ün Partisi’nin yarınki kurultayında, değişim adına hareket eden arkadaşların en önde gelenlerine bazı sorular;
1- çok eskiden beri emperyal bir proje olduğu aşikar olan FETÖ ile ilgili 15 Temmuz 2016 öncesi, halkımızı uyarıcı bir konuşmanız, demeciniz oldu mu?
2- Suriye’nin petrol ve su kaynaklarının bulunduğu bölgelerin %85-90’ını işgal edip, halkını da ülkemize sürerek o bölgeleri teslim ettiği PKK/YPG terör örgütüne;
Suriye sınırımızın 4 km karşısında ülkemize karşı silahlı eğitim veren, kanlı ve bölücü BOP’un efendisine karşı yapılmış herhangi bir açıklamanız oldu mu?
3- Atatürk’ün Tam Bağımsız Laik Türkiye’sine aykırı insanların CHP’den aday gösterilmesine, seçilmiş CHP kimliğiyle, CHP’nin ideolojik köklerine karşı demeçler verenlere karşı bir duruşunuz, bir sözünüz oldu mu?
4- 13 yıldır tüm kararları birlikte aldığınız sayın  Kılıçdaroğlu’nun, Basra harap olmadan önceki hangi kararlarına veya sözlerine karşı çıktınız? Ülke meselelerinin çözümünde, başarılı/başarısız kriterlerine bakmadan; sizlerden farklı düşünen tüm CHP’lileri dışlayıp kapının önüne koyarken, 6’lı masanın 5 partisinin sağcı olduğu yetmezmiş gibi, CHP’yi de sağ kulvarların dehlizlerine sürüklediniz. 
5- durum böyleyken, CHP’nin kurultay delegeleri, sizleri; farklı hangi düşüncelerinizden dolayı tercih ederek seçecekler ki?”