Selma Yıldırım adaylığını açıkladı Selma Yıldırım adaylığını açıkladı

Ak Parti’de yeni il Başkanının belirlenmesi için Genel Merkez tarafından yapılan temayül yoklamaları tamamlandı. Ak Parti eski Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, İl Başkanı olmak için yoğun kulis çalışması yaparken temayülden de birinci çıktığı söyleniyor. İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan ve Kdz. Ereğli eski İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır arasında Genel merkezin karar vermesi bekleniyor.
Temayül yoklaması sırasında Parti yöneticileri ile Genel Merkez yöneticileri arasında geçen diyaloglarda seçimin neden kaybedildiği gerekçeleri aktarıldı. Birinci sırada yolsuzluklar, ikinci sırada liyakatsiz kişilerin bürokraside göreve getirilmesi ve üçüncü sırada halktan kopuş olarak ifade edildi. 
KOZLU BELEDİYESİNİ SAĞMALIK İNEK YAPMIŞ
Dev asa tesisse 13 bin TL kirayı dahi 45 aydır ödemediği gibi aydınlatma ve aydınlatma tamir bakımı adı altında Kozlu Belediyesinden milyonlarca lira para alan Ak Parti Zonguldak eski Milletvekili Hamdi Uçar’ın kendi beka sorunu nedeniyle İl Başkanlığına aday adayı olduğu siyasi kulislerde söyleniyor. Ak Parti’de çıkar çarkının son dönem malı götürme operasyonu için düğmeye basıldığı iddia edilirken, Genel Merkezin bu defa siyasette servetlerine servet katanlara dur diyeceği de sızan bilgiler arasında.

Kaynak: Haber Merkezi