Şehit ve Gazi yakınları onuruna yemek

Zonguldak Adliyesi’nde görev yapan şehit ve gazi yakını personel onuruna yemek düzenlendi.Zonguldak Adliyesi tarafından Şehit ve Gaziler Günü nedeniyle Zonguldak Adliyesi’nde görev yapan şehit ve gazi yakını personele orduevinde yemek düzenlendi....

ZONGULDAK 21.03.2016, 17:50
986
Şehit ve Gazi yakınları onuruna yemek
Zonguldak Adliyesi’nde görev yapan şehit ve gazi yakını personel onuruna yemek düzenlendi.

Zonguldak Adliyesi tarafından Şehit ve Gaziler Günü nedeniyle Zonguldak Adliyesi’nde görev yapan şehit ve gazi yakını personele orduevinde yemek düzenlendi. Düzenlenen programa Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Küçükosman, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Yıkılmaz ve adliyede görevli şehit ve gazi yakınları katıldı.
Düzenlenen programla ilgili yazılı açıklama yapan Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, "Bu vesile ile ifade etmek gerekir ki, şehit ve gazilerimizin yakınları bizlerin emanetidir. Dolayısıyla onların dertleri ile dertlenmek bizim boynumuzun borcudur. Tarih boyunca Anadolu coğrafyasında 1000 yıl kalan Türk Milletinden başka bir millet yoktur. Bunu kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. İnşallah dünya durdukça da bu coğrafyada kalmaya devam edeceğiz. Bunun tabiatıyla bir bedeli de bulunmakta. Bu bedeli bugün bu ailelerimiz ödüyor. Gönül istemez lakin gerekirse gelecekte her Türk ferdi böyle bir bedeli ödemeye hazırdır. Dost düşman herkes bunu böyle bilmelidir. Bu vesile ile Malazgirt’ten, Çanakkale’ye, Sakarya’dan, Güneydoğu’ya kadar şehit düşen kahramanlara ve daha sonra rahmete kavuşan gazilerimize Allah’tan rahmet, gazilerimizden hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu