Zonguldakspor tartışmasına Harun Akın da müdahil oldu

ZONGULDAK 10.05.2021, 23:25
347
Zonguldakspor tartışmasına Harun Akın da müdahil oldu

22’inci dönem CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın, Zonguldakspor’la ilgili kamuoyunda, sosyal medyada ve yerel basında çıkan haberler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Zonguldakspor’la ilgili tartışmalar devam ederken çok uzun yıllar maddi manevi destek veren Harun Akın bir açıklama yaptı. Akın açıklamasında, “Herkes kendine göre bir bakış açısı ile değerlendiriyor. Kimileri vefasızlık, ilgisizlik derken Zonguldakspor yine çaresizliğe ve yalnızlığa hızla itiliyor. Oysa Zonguldak ve yeryüzünün yüzlerce metre altında şehit düşen madencinin takımı. Son haftada kümede kalmayı kutlamayı hiç hak etmiyor. 1966 Yılında kurulan Zonguldakspor, Kömür işletmeleri işçilerinden ve işletmeden aktarılan spor fonları İle Türkiye’de en iyi kulüpler arasına girdi. Futbolcu kadrosu ve bütçesi çok güçlü olan Zonguldakspor, 1973/74 sezonunda Trabzonspor İle Türkiye 1.Futbol ligine yükseldi. 14 yıl 1.ligde fırtınalar estirdi. Ligin lideri olduğu haftaları, coşkulu taraftarı hiç bir zaman unutmamıştır. O günlerde şehrimiz her hafta bütün dikkatini Zonguldakspor maçlarına yöneltmiş,maç günleri şehrimizin insanları ,esnafı unutulmaz pazar günlerini keyif ile yaşamıştır. 1987/88 Sezonunda Zonguldakspor talihsiz bir şekilde 2.lige düşmüştür. Sonra bu düşüş sürmüş, 3.lig ve amatör kümeye kadar devam eden düşüş süreci hala hafızalarımızdadır.

“BORÇLARI YÜZÜNDEN ADI DEĞİŞTİ”

2011 Yılında biriken borçları yüzünden isim değişikliği projesi ile Zonguldak Kömürspor olarak yoluna devam etmek zorunda kalmıştır. Zonguldak’ın bir çok değerli insanı kulüp yönetimlerinde görev almış ve hizmet etmiştir. Takvim satarak kulübe katkı sağlayan yönetim çalışmalarını,hep birlikte üzülerek izlediğimiz dönemler olmuştur. Şehrimizin parmakla sayılacak kadar az olan iş insanları dönem dönem görev üstlenerek Zonguldakspor’a çok değerli katkılar sağlamıştır. Bazı dönemler ilimizin yöneticileri,belediye başkanları taşın altına elini koyarak büyük destekler sağlamışlardır. Bu çalışmalar ve katkılar çok değerli olmakla birlikte, sorunları kökünden çözecek bir sinerji yaratamamıştır. Futbol pazarı, ülkemizde olduğu gibi Avrupa’da da büyük rakamlarla ifade edilmektedir. Avrupa kulüpleri futbol rantını ele geçirmek adına , Avrupa ligleri adı altında birleşme çalışmaları yaparak UEFA’ya kafa tutmaktadırlar. Ülkemizde de Yayıncılık havuzunun ihalesi 500 milyon doları aşan rakamları bulmaktadır.

“ZONGULDAKSPOR ÇALIŞTAYI TOPLANMALI”

Bence bu yaşadığımız süreç ve gerçekler ortaya şöyle bir sonuç çıkartıyor; Zonguldak Kömürsporun güçlü bir konuma gelebilmesi için, çözüm önerilerinin tartışılacağı bir Zonguldakspor çalıştayı acilen toplanmalıdır.(yasaklar sona erdiğinde). Geçmişte bizi örnek kulüp yapan, işletmede çalışan işçilerden kesilen ücretler ve kurumun yarattığı fonlar İle yaşanan başarılı süreç şimdi şehrimizin tüm insanlarına açılmalıdır. Zonguldakspor’u seven ve başarısını isteyen herkesin, üye olabileceği ve aidat ödeyebileceği bir sistem oluşturulmalıdır. Dürüst ve şeffaf bir şekilde hesap verebilecek bir yönetim anlayışı bu çalışmalar sonunda ortaya çıkarılmalıdır.

“AYRIŞTIRMADAN BİR ARAYA GELMELİYİZ”

Temelini Zonguldak insanlarının üye olarak, aidat ödeyerek oluşturduğumuz sağlam yapının diğer dayanaklarını şehrimizin siyasetçileri, iş insanları ve saygın yöneticileri ile birleştirdiğimizde Zonguldak Kömürspor eski güçlü ve mücadeleci günlerine geri dönecektir. İyi şeyler ortaya çıkarabilmek için birbirimizle kavga etmeden, ayrışmadan, Zonguldakspor menfaatini bireysel menfaatlerimizin önüne koyarak,5.000 madenci şehidini vicdanlarımızda hissederek bu çalışmaya omuz vermeliyiz. Vardır Senin Renginde Şehit Madenci Kanı Başarılı Ol ki Sürsün Madencinin Şerefi Şanı” dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
20
az bulutlu