Kömürspor taraftarı Başkent'te çıkarma yaptı Kömürspor taraftarı Başkent'te çıkarma yaptı

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de 13. Hafta maçları Cumartesi ve Pazar günü oynanan müsabakalarla  tamamlandı. Süper ligde  bir kez daha liderlik el değişti. 
Geçtiğimiz hafta evinde ligin zayıf ekibi İhsaniyespor’u 2-0 zor yenen Devrek Belediyespor, lider Mavi Şimşekspor’unda deplasmanda Kilimli Belediyespor’a 2-1 yenilmesinin ardından averajla liderlik koltuğuna oturmuştu.  
Lider Devrek Belediyespor, 13. Hafta maçında ise deplasmanda ligin güçlü ekibi ve şampiyonluk mücadelesi veren  Gelikspor’a 3-0 mağlup olurken, Mavi Şimşekspor’da deplasmanda Gökçebeyspor’u 4-1 yendi. Mavi Şimşekspor, bu galibiyet sonrasında Devrek Belediyespor’dan liderlik koltuğunu geri aldı.  
Mavi Şimşekspor bir haftanın ardından liderlik koltuğuna yeniden ele geçirirken,  puan cetvelinde de zirve mücadelesi veren 6 takımın sıralamalarıda değişti. 
Devrek Belediyespor liderlikten 4. sıraya gerilerken, 2. sıradaki Mavi Şimşekspor’da liderlik koltuğuna yerleşti.  3. sıradaki Kilimli Belediyespor 2. sıraya, 4. sıradaki Gelikspor 3.sıraya yerleşirken, Akınspor 5. ve Yenimahellespor’da 6. sıradaki yerlerini korudu. 
Öte yandan ligde kalma mücadelesi veren ve ligde galibiyetleri bulunmayan İhsaniyespor ile Çaycuma Gençlerbirliği  karşılaştı. İhsaniyespor, Çaycuma Gençlerbirliği’ni 2-1 yenerek ilk kez galibiyetle tanıştı.  Çaycuma Gençlerbirliği’nin galibiyet özlemi ise sürdürdü.  İhsaniyespor aldığı bu galibiyet sonrasında puanını 4’e yükselterek son sıra olan 12. sıradan 11. sıraya yükseldi.  Çaycuma Gençlerbirliği  ise 1 puanda kalırken, 11. sıradan ligin son sırasına düştü.   
İşte 13. Hafta da alınan toplu sonuçlar, puan durumu ve 14. Hafta m açları şu şekilde
13. HAFTA MAÇINDA ALINAN TOPLU SONUÇLAR
Ereğli Akınspor2-2Beycuma Cezaevispor
Kozlu İhsaniyespor2-1Çaycuma Gençlerbirliği
Gelikspor3-0Devrek Belediyespor
Çaycumaspor0-3Kilimli Belediyespor
Mavi Şimşekspor4-1Gökçebeyspor
Ereğli Yenimahalle1 -0Karadeniz Ereğli Çiğdemlispor
14. HAFTA MAÇLARI
Kozlu İhsaniyespor- Gelikspor
Devrek Belediyespor-Ereğli Akınspor
Beycuma Cezaevispor-Ereğli Yenimahalle
Karadeniz Ereğli Çiğdemlispor -Mavi Şimşekspor
Gökçebeyspor – Çaycumaspor
Çaycuma Gençlerbirliği     -Kilimli Belediyespor
PUAN DURUMU 


Haber: Selçuk KOÇAKLI