Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde oynanan Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor maçının ardından yaşanan olaylarda Çaycumasporlu futbolcu Ömer Faruk Kurt’un maçın hakemi Soner Harmanbaşı’na yaptığı fiili saldırı, Süper Lig’de yaşanan saldırının henüz etkileri geçmemişken il kamuoyuna damga vurdu.
HAKEMLERDEN KINAMA!
Yaşanan üzücü olayların ardından Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD)Zonguldak Şubesi açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şunlara yer verildi:
 "28 Ocak 2024 Pazar (bugün)  Çaycuma ilçe stadında oynanan Süper Amatör Ligi  Çaycuma Spor – Kilimli Spor müsabakasını yöneten hakemimiz Soner Harmanbaşı’na yapılan fiili saldırı camiamızı derinden yaralamıştır.
Kendisini sporcu olarak lanse eden, fakat insani değerlerini kaybettiğini yapmış olduğu fiili eylemle gösterdi. Çaycuma Sporlu Ömer Faruk Kurt isimli futbolcu, müsabakada başarılı yönetim gösteren Hakemimiz Soner Harmanbaşı’na yumruk atmak suretiyle  şiddet uygulamıştır. 
Amatör Futbolun ruhuna aykırı hareket eden, kendi egolarını tatmin etmeye çalışan bu zihniyetler olduğu sürece Zonguldak Futbolu bir adım ilerleyemeyecektir. Her hafta gerek ailelerinden, gerekse de reel hayatlarından fedakarlık yaparak müsabakalara hazırlanan, futbolun en temiz insanları konumunda ki Hakemlerimiz bu tür saldırılara boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Yapılan her türlü şiddet eylemi Hukuk önünde karşılık bulacaktır. 
Çaycuma Spor – Kilimli Spor müsabakasında başarı ile görev yapan 3 yürekli hakem kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddet olayını gerçekleştiren Ömer Faruk Kurt isimli şahısı şiddetle kınıyoruz. Emniyet Güçlerimizce  gözaltına alınan şahsın en ağır cezayı alması için adli sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımız bilinmelidir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
Haber: Selçuk Koçaklı

Kilimli,Cezaevi’ni tek golle geçti Kilimli,Cezaevi’ni tek golle geçti