Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda ki programa Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. Ali Öztürk, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Torun, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı ile öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.


Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Torun, bu özel günde Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencileri ve ailelerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Tıp alanının insan sağlığına hizmet etmenin en değerli yollarından biri olduğunu belirten Serkan Torun, hekimlik mesleğinin bir yaşam tarzı olduğunu da sözlerine ekledi. Hekimliğin sadece bir meslek olmadığını ve insanlığa da katkı sağladığının altını çizen Torun, beyaz önlüğün bir sembol olduğu kadar büyük bir sorumluluk olduğuna dikkat çekerek, Tıp öğrencilerinin etik kurallara ve insana saygıyı göz önünde bulunduracaklarına inandığını dile getirdi.
Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, gurur verici bir günde bir arada olduklarını belirterek önlük giymenin bu kutsal mesleğe adım atmanın önemli bir başlangıcı olduğunu söyledi. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin tercih edilen ve TUS’ta başarılı olan bir fakülte olduğunu dile getiren Nedim Sözbir, nitelikli hekimler yetiştirdiklerini vurguladı. Tıp Fakültesi öğrencilerinin iyi insan olmalarını ve ülkemize sahip çıkmalarını da temenni eden Sözbir, programın hayırlı olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.


Konuşmaların ardından Beyaz Önlük Giydirme Töreni’ne geçildi. Protokol üyelerinin ellerinden beyaz önlüklerini giyen tıp fakültesi öğrencileri, hekimlik mesleğine ilk adım atmanın heyecan ve mutluluğunu aileleriyle paylaştı.

Minibüsten 25 kilo eroin çıktı Minibüsten 25 kilo eroin çıktı

iha