DEVLETE PARA YOK LÜKS YAŞAMA DEVAM

Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi kayıp ve kaçaklarını önlemek amacıyla başlattığı çalışmalar İl Vergi Dairelerine henüz yansımış değil. Zonguldak’ta özellikle gayri meşru ticaret yapan bazı isimlerin IBAN yoluyla milyonlarca liralık devleti zarara uğrattığı ifade ediliyor. 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı üzere, Maliye Bakanlığı, kayıt dışılıkla mücadele kapsamında vergi kayıp ve kaçakçılığını önlemek için ilk adımını IBAN üzerinden tahsilat yapanlarla ilgili çalışmalarla artıyor. 
"Maliye yaygın ve yoğun denetim çalışmalarında, mal ve hizmet satış bedellerinin kredi kartlarından ziyade yoğun bir şekilde IBAN yoluyla tahsil edildiğini, IBAN’ların bir kısmının satışı yapan işletmeler adına, bir kısmının ise bu işletmelerde çalışan kişiler ile işletme sahiplerinin eş, dost ve akrabaları adına kayıtlı olduğunu, bazı IBAN’ların ise başka şahıslardan kiralandığını tespit etti. Maliye, IBAN hesaplarına yoğunlaşarak, milyarlarca TL’yi bulduğu ifade edilen vergi kayıp ve kaçağını belirlemeye çalışıyor."

Bakalım Zonguldak’ta neler olacak…

Bekleyelim görelim…