10 Kasım 2023 Cuma günü Türkiye genelinde olduğu gibi Gökçebey ilçesinde de Cumhuriyet meydanında yapılan resmi törenle Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 85. yılında bir kez daha saygı, minnet, rahmet ve şükranla andık ve anmaya da devam edeceğiz.

Ak Parti Gökçebey İlçe Başkanı Erkan Soner Kodaman, Belediye Meclis Üyesi Şükrü Akkaya ile birlikte İstanbul yolculuğumuz başladı.

Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Arabacı bizim ekibe İstanbul’da katıldı.

Yine, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Sayın Ahmet Çolakoğlu, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Sayın Satılmış Gebeş, Çaycuma İş İnsanı Sayın Kadir Alagöz ile birlikte, İstanbul’daki program akışına ilk olarak, İstanbul’da İl Tanıtımlar gününde Zonguldak ilimizi, ‘Gökçebey hariç’ tüm İlçelerin yer aldığı ve ilçelerdeki Adet, Geleneksel ve görenekler, Dernekler, iş İnsanların ürettikleri ve Zonguldak spor’una kadar öne çıkan stantları ziyaret ettik.

Ardından; 6-10 Kasım 2023 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi'nde yapılan Seramik Fuarında stantlarında her zaman olduğu gibi bu yılda yerini alarak Zonguldak-Gökçebey’in onuru ve gururunu temsil eden Çanakcılar Şirketler Grubu bünyesindeki Creavit startını ziyaret ettik. O yoğun çalışma temposu arasında bizlere zaman ayırarak yakından ilgilenen başta, Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Çanakcı’ya, Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Sezai Çanakcı’ya ve görevli tüm personeline kadar teşekkür ediyoruz.

Türkiye’nin Global banyo markası Creavit’in geçmişi 1960’lı yılların başına kadar uzanıyor. 1960’lı yılların başında küçük bir atölyede Mehmet Çanakcı ve Mithat Çanakcı kardeşler tarafından Zonguldak Gökçebey’de kurulan Çanakcılar Şirketler Grubunun lokomotif markası Creavit bugün 65’ten fazla ülkeye ihracat yapan bir marka.

63 yıldır tecrübesi ve 1000'den fazla çalışanıyla insanlar için estetik, sağlıklı, kaliteli ve doğa dostu ürünler tasarlayan, ortaya koyduğu pek çok ilk ile sektörünün yenilikçi markası olarak yoluna devam ediyor. Ve aynı zamanında Zonguldak- Gökçebey’i hem Türkiye’de hem de 65 ‘e yakın Ülkeye ihracat yaparak en güzel tanıtımını yapmaktadır.

Buradan, Çanakcılar Şirketler Grubu kurucu Başkanı Sayın Mihtat Çanakcı ve Çanakcılar Şirketler Grubu kurucu Başkanı Sayın Mehmet Çanakcı’ya Zonguldak ve Gökçebey adına ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki varlar. Çanakcılar Ailesi ve çalışanlarıyla birlikte olmak üzere öncelikle sağlık diler, başarılılarının devamını dileriz.

Yine, Seramik Fuarında Zonguldak’ı temsil eden Yurtbay Seramik, Denko, Ece Yapı vs firmalarını da tebrik ederiz.

Akşam saat 18.00. İstanbul programımız sona erdi.

Zonguldak’a Yolculuğumuz başladı.

İstanbul programı güzeldi ama bizleri yoran trafiğin yoğun oluşuydu.

Birde çok önemli konuya değinmeden yazımı bitirmek istemiyorum.

Yavuz Selim Sultan Köprüsüne gelinceye kadar trafik akışında iken küçücük çocukların ve gençlerin satış yapmasına müsaade edilmemesi gerekir. Allah göstermesin yoldan geçen araçların biri o insanlara çarpabilir. O insanlardan birisi yaralansa veya ölse bunun hesabını kimse veremez.

İnşallah yetkiler gereken önlemleri alır diye düşünüyorum.

Gökçebey’e geldiğimizde saat 24.00 idi.

Anlayacağınız yoğun bir gün yaşadık.

Sağlıcakla kalınız.