Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ligleri tescil ederek Zonguldak Kömürspor ile ilgili kararını verdi.

TFF, şike yapan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor'u değil, Zonguldak Kömürspor'u küme düşürdü.

Göz göre göre canlı yayında şut dahi  çekilmeyen, al gülüm ver gülüm şikesi yapan ve bu nedenle de şikayetler yapılan ve ülke gündemine oturmuş olan maçta, TFF'nin skandal bir şekilde karar vermesi şaşkınlık yarattı.

TFF, ne Zonguldak’ın haykırışlarını umursamış ne de ünlü yorumcuları umursamış.

TFF, 36 gündür Zonguldak ve ülkemizin sabırsızlıkla beklediği kararı ligleri tescil ederek verdi.

Sanırım TFF, Ankara  lobisi olmayan Zonguldak Kömürspor'u kümeye, Ankara  lobisi olan Ankaraspor ve Nazilli Belediyespor'u da ligde tuttu.

Kısacası TFF, koca Zonguldak’la dalga geçti.

Yazıklar olsun...

***

BUNDAN SONRA ŞİKE SERBEST

Göz göre göre şut  bile atılmadan 0-0 berabere biten Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında tüm Türkiye şikeyi görmesine rağmen, TFF görmemezlikten geldi.

TFF, Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor’u kurtarmak için koca bir şehri  yaktı.

TFF’nin bu skandal kararı sonrasında Zonguldak Kömürspor ve tüm takımlar bundan sonra uzlaşarak rahatlıkla şike yapabilirler, bahis oynayabilirler.

Çünkü TFF şikeyi serbest bıraktı!  

TFF, resmen şike yapan iki takımı düşürmediği gibi, bundan sonra da şike yapan hiçbir takımı kümeye düşürme olayını böylelikle ortadan kaldırmış oldu. 

Bundan sonra şikeyi gönül rahatlığı ile yapın efendiler, ne de olsa TFF, kör ve sağıra yatıyor. 

**

TEŞEKKÜRLER CHP!

Şikeli maçı Türkiye gündemine taşıyan, Zonguldak Kömürspor'un hakkını savunan ve hiçbir şekilde peşini bırakmayan CHP Genel Başkan Yardımcısı, Zonguldak CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz başta olmak üzere CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul ve CHP tabanına teşekkür etmek lazım.

Zonguldak Kömürspor'un 2.ligde kalması için savaş verseler de ne yazık ki hem yalnız kaldılar hem de Ankara lobisini geçemediler.

CHP’nin vekilleri ve CHP tabanı Zonguldak Kömürspor için savaş verirken, Ak Parti milletvekilleri Muammer Avcı, Ahmet Çolakoğlu, Saffet Bozkurt ve AK Parti tabanı ise sessiz kaldı.

En çok iktidar partisinin Zonguldak Kömürspor’a destek çıkması gerektiği yerde ne yazık ki bir CHP kadar olamadılar.  

Zonguldak için Zonguldak Kömürspor için CHP gibi ellerini taşın altına koysaydılar, belki de Zonguldak Kömürspor küme düşmez, 2. Ligde kalırdı.

Neden elinizi taşın altına koymadınız, bu millet size oy verirken, Zonguldak ve Zonguldak Kömürpor’un hakkını arayın, ezdirmeyin diye verdi. 

Siz ne yaptınız? Aldığınız hiçbir oyun hakkını veremediniz ve koca şehrin savaşında yalnız bıraktınız.

Bir CHP kadar olamadınız.

Kendi adıma ZONGULDAK ve ZONGULDAK KÖMÜRSPOR için savaşınız ve uğraşlarınız için teşekkürler CHP!..