31.Mart’ta yapılacak yerel seçimler için İl, İlçe ve Belde Belediye başkan adayların isimleri siyasi partililer tarafından açıkladı. Önümüzdeki günlerde İl Genel Meclis Üyesi adayları ve Belediye Meclis Üyesi Adayların isimleri de açıklanacak.

Siyasi partiler aday listelerini 20. Şubat Salı günü saat 17.00'ye kadar teslim edecek.

3. Mart Pazar günü kesin aday listeleri il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edilecek.

Gelelim vadiye (Devrek –Çaydeğirmeni-Gökçebey- Bakacakkadı ve Çaycuma ve Beldeleri)

Seçim sürecinde en fazla Vadide olacağım.

Devrek’ten başlayalım:

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt son dakikaya kadar 2.dönem garanti gözüyle bakılıyordu. Ama Ak Parti Özcan Ulupınar’ı Belediye Başkan adayı yaptı..

Mevcut Başkan Çetin Bozkurt’un karşına Ak Parti Öyle bir aday çıkardı ki; Hesaplar değişti.

2.Dönem Devrek’te Belediye Başkanlığı, 2. Dönem Milletvekilliği yaparak Ülkesine, Zonguldak’a hizmet yapan, siyasette deneyimli, tecrübeli Özcan Ulupınar’ın Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması Devrelilerin yüzünü güldürdü. Mevcut Başkan Bozkurt’un işi zor. Kısacası Devrekliler Özcan Ulupınar’ı özlemişler.

***

Çaydeğirmeni Beldesinde 4.dönemini tamamlamış 5.dönem için seçime girecek ve vadide en garanti seçimi kazanacak olan Satılmış Gebeş var. Allah var, Çaydeğirmeni Beldesine yaptığı başarılı hizmetlerle halkın kahramanı haline gelmiş.

***

Gökçebey:

Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Vedat Öztürk ile Ak Parti Belediye Başkan Adayı Erkan Soner Kodaman arasında geçecek bir çetin seçim süreci yaşanılacak.

Yanlışı ve doğruları ile 2014- 2017 ve en son yapılan 2019 yerel seçimlerde tekrar seçim kazanan mevcut belediye başkanı Vedat Öztürk’ün de ilçe yaptığı hizmetleri hiç kimse göz ardı edemez.

Öbür taraftan 5.yıl Belediye Meclis Üyeliği ve 3,5. Yıl Ak Parti İlçe Başkanlığını yapan Erkan Soner Kodaman var.

Kısacası: Gökçebey’de seçimler renkli geçecek.

***

Bakacakkadı:

Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz yeninden başkan adayı.

Ak Parti’nin Belediye Başkanı Sezgin Özdemir.

Bakacakkadı beldesinde seçime girmek zor.

Seçmenlerin nerede ne zaman ne yapacağı belli olmaz.

Bakacakkadı Beldesinde yapılacak seçimlerde dünden bugüne kadar harcanan maddi harcamaları 2. Milletvekili harcamaz. Anlayacağız son gününe kadar çekişmeli geçer.

Mevcut Başkan Oktay Albuz’un karşında Sezgin Özdemir çok güçlü aday.

Belediyecilik yönünde deneyimli, tecrübeli, çalışkan ve azimli birisi.

***

Çaycuma’ya gelince;

CHP Çaycuma Belediye Başkanı ve Başkan adayı Bülent Kantarcı başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bünyemin Bostancı’nın işi zor. Kolay değil Başkan Kantarcı’dan seçim almak.

***

Yerel seçimlere 49 gün kala İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Başkan adayları seçim sürecinde yapacakları seçim çalışmalarında hata yapan kaybeder.

Burandan tüm adaylara seçim çalışmalarında başarılar dileriz.

Kalın sağlıcakla.