06.12.2023 Çarşamba günü gündüz saat 12.00’de İyi Partiden İstifa eden Gökçebey Belediye Başkanı Sayın  Vedat Öztürk  CHP’den Belediye Başkan Adayı olarak yapılacak yerel seçimlerde yerini alacak. 
Şimdiden CHP’de Başkan Öztürk rüzgarı esmeye başladı.
Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk’ün  hızına yetişmek mümkün değil. Bu kadar ziyaretçi evinize gelse, eşiniz ne yapacağını şaşırır. Bunu bir abartı olarak görmeyin. Girin Gökçebey Belediye’nin web sayfasına ve Facebooktaki sayfaya, o zaman beni anlarsınız.
Başkan Öztürk bir günde nasıl bir program yapıyorsa, bu programı saati saatine nasıl ayarlıyorsa, bunu anlamak mümkün değil.
O gün web sayfasına ve Facebooktaki sayfaya baktınız baktınız, ertesi gün aynı haberi göremiyorsunuz. O kadar çok ziyaretçisi geliyor ki, o kadar çok mahallede halkın içine giriyor ki, o kadar çok toplantıda Gökçebey yatırımlarıyla, sorunlarıyla ilgili koşturuyor ki, bazen ‘Bu enerjiyi nereden buluyor’ diye düşünmeden edemiyorsunuz.
 Başkan Öztürk nerede, ne zaman nasıl davranılacağını, toplantılarda davetlerde ve mahalle ziyaretlerinde, Cenazelerde, Düğünlerde anlayacağınız her yerde onu görmek mümkün.  
Gökçebey’i en güzel şekilde temsil ederken, bir mahalle muhtarlığını ziyarete giderken orada yaşayan insanlar gibi günlük kıyafetiyle giyinip gidiyor. Çünkü halkın içinde, halkla birlikte ve halktan biri gibi yaşayan, halkıyla çay içen, derdiyle dertlenen bir başkanı var Gökçebey’in.
Başkan Öztürk’ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.