Zonguldak Kömürspor’un bu ligde kalması mucize. 
Zonguldak Kömürspor 8 yıldır 2. Lig’de olmasına rağmen, amatör ruhundan bir türlü kurtulamadı.   
Ne Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir amatör ruhundan kurtula bildi ne de yönetim.  
Profesyonel bir takımın başkanı ve yönetimi, amatörce davranamaz ve böylesine kötü transfer de yapamaz. 
Nerede 'uzun süre top oynamamış' oyuncu varsa Zonguldak Kömürspor’a getirdiniz.  
Bu yetmemiş gibi bazı takımların alt yapısından kiralık olarak aldığınız oyuncular bile alt yapıda 2 ya da 3 maç oynamış. 
Kiralık olarak aldığınız oyuncular bile alt yapıda süre alamamışken, bu oyuncuları koskoca şehrin takımına getirip umut bağlatıyorsunuz.  
Burada teknik direktör Şenol Demir’e ya da futbolculara alınan yenilgiler nedeniyle tepki koymamız lazım değil mi?
Burada ne Şenol Demir’e ne de futbolculara bir gram bir şey söylemeye hakkımız yok. Hepsi fazlasıyla ellerinden gelini yapıyor ama kapasite bu kadar.  
Şimdi diyeceksiniz ki Zonguldak’ın önde gelenleri takıma destek vermiyor.  
Vermedikleri için de transferde uzun süre boşta kalmış oyuncuları almak zorunda kalıyorlar.  
Evet doğru, bu sıkıntı var. Varsa A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir bir açıklama yapar, şehrin ilgisizliği yüzünden, maddi imkansızlıklar yüzünden takımdan elimi kolumu çekiyorum der. 
Yıllardır bunu da demiyor. Yıllardır Zonguldak Kömürspor’un bütçesi de açıklanmıyor.  
Kısacası Zonguldak Kömürspor nasıl ayakta kalıyor, ne basın biliyor ne de Zonguldak.
Yukarıda da belirttiğim gibi amatör ruhundan kurtulamadığınız sürece ister 1. Lig’de ister Süper Lig’de olsanız bile bir fayda etmez.  
Ayrıca Süleyman Caner’in ne emeklerle 3. ve 2. Lige çıkardığı takım, göz göre göre eriyor.

***
CEM DERELİ: 3 YILDA SÜPER LİG! 
Saadet Partisi Zonguldak Belediye Başkan adayı Cem Dereli, Zonguldak Kömürspor’u 3 yılda süper lige çıkaracağını söyledi. Hatta  3 yıl içerisinde Süper Lige çıkarma taahhüdünü noter huzurunda vereceğini bile ifade etti. Evet bu sözler, bu açıklamalar çok güzel.  3 yılda Süper Lig. Vallahi mutlu oldum. 
Ancak bunların olması için Cem Dereli’nin Zonguldak Belediye Başkanı olması gerek! Belediye Başkanı olmazsa, 3 Yılda Süper Lig olayı da yatacak.  
Vallahi Cem Dereli iyi niyetli ve samimi biri.  Belediye Başkanı olsa bile 3 Yılda Süper Lige çıkarmak o kadar da kolay değil. 
Bu çok büyük bir söz. İnananlar var  inanmayanlar  var.  Ben inanmadım. 
Bu kadar maddi durumun var ise  küme düşmeyle burun buruna kalan kırmızı-lacivertli takımın ligde kalması adına maddi ve manevi konuda mücadele edersin. Bu mücadeleyi verirsen işte o zaman inanırlar ve inanırız Zonguldak Kömürspor’u 3 Yılda Süper Lige çıkaracağına.

*** 
SÜPER LİG’DE LİDER DEĞİŞTİ
Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de hangi takımın şampiyon olacağı belli değil. Her hafta liderlik koltuğu değişiyor.    
Geçtiğimiz hafta evinde ligin zayıf ekibi İhsaniyespor’u 2-0 zor yenen Devrek Belediyespor, lider Mavi Şimşekspor’un da deplasmanda Kilimli Belediyespor’a 2-1 yenilmesinin ardından averajla liderlik koltuğuna geçmişti.  
Lider Devrek Belediyespor, 13. Hafta maçında ise deplasmanda ligin güçlü ekibi ve şampiyonluk mücadelesi veren  Gelikspor’a 3-0 mağlup olurken, Mavi Şimşekspor da deplasmanda Gökçebeyspor’u 4-1 yendi. Mavi Şimşekspor, bu galibiyet sonrasında Devrek Belediyespor’dan liderlik koltuğunu geri aldı.  
Mavi Şimşekspor bir haftanın ardından liderlik koltuğunu yeniden ele geçirirken,  puan cetvelinde de zirve mücadelesi veren 6 takımın sıralamaları da değişti. 
Devrek Belediyespor liderlikten 4. sıraya gerilerken, 2. sıradaki Mavi Şimşekspor’da liderlik koltuğuna yerleşti.  3. sıradaki Kilimli Belediyespor 2. sıraya, 4. sıradaki Gelikspor 3.sıraya yerleşirken, Akınspor 5. ve Yenimahellespor da 6. sıradaki yerlerini korudu. 
Süper Amatör Lig’de her hafta liderlik koltuğu değişirken, ligin bitimine son 9 maç kala hangi takımın şampiyon olarak BAL’a çıkacağı ise şimdiden merak konusu oldu.